Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Напредно телемаркет

Во Костарика's Call Center, ние сме доволно сигурни во нашата експертиза дека сме спремни да ги откријат примерок на нашата обука за љубопитни. Нашите напредни телемаркетинг разбира беше високо оценет за нашата широко познавање на интерперсонална комуникација, конфликт менаџмент и фонетика. Ве покануваме да откријат зошто Костарика's Call Центар рангирана помеѓу најдобрите техники за комуникацијата во Costa Rican telemarketers.

Од првиот ден, нашите нови агенти одат преку нашата специјализирана Рано систем Програмирање (ШПА), каде што возот агенти во зголемување на нивниот степен на интензитет и упорноста на однесување. Многу храбри луѓе првично прикажување интерес во донесувањето на ладно разговори, но не секој има можност да стане професионален telemarketer. Лице може да биде високо интелигентна според поконзервативни дефиниција сеуште unmotivated да се посвети оваа интелигенција на некои телемаркетинг кампањи.

Психологија на продажба во текот на телефонот ќе биде на почетната тема покриени. На traineeâ умот се фокусира на тоа како да надвладее над отфрлање и да открие физичка издржливост да се справи со минимум од 8 часа на квалитетни телефонски повици на ден. Секоја traineeâ € ™ s страв од телемаркетинг е упатено и отворено да се реши со сочувство. Превенција за изгасвам се дискутира и ќе бидат внимателно следени дневно за секој приправник. Овој клуч за набљудување ќе филтрира потенцијал quitters унапредување во кариерата, додека членовите на тимот за вашата компанија. Во Костарика's Call Center, ние сме не е тешко на нашите слушатели, ние рака избере и да ги обучуваме да работат напорно правење на кампањата успешна.

Фонетика, која се често дискутирани и е ги охрабри, како постојан студија за мајсторство. Касета снимена пракса разговори се направени за време на секој тренинг сесијата и ќе покрие ниво на еден (лесно блиска) на ниво на пет (нон-стоп неодобрување) типови на повици. Анализа обезбедени од детална листа ќе им суди на тон, камата, тон, времетраењето, пауза, бремени пауза, испорака и тајминг на отворен и затворен заврши прашања. Видео поставување на лента телефонски повик во тек ги вклучува истите фонетика студија заедно со невербална комуникација да се разбере како држење на телото, израз на лицето, рацете како илустратор и движење може драматично подобрување на глас и проекција Стажанти мора да биде набљудувач на трето лице со цел да се направи неопходните ментални промени себеси. Единствениот начин на кој секој може да направи големи чекори во самообразование е да се смири со своите критики. Авто следење и одблесок е она што ќе го направат вашиот тим телемаркетинг ранг меѓу повеќето знаат звукот во бизнисот.

На телемаркетинг скрипта ќе биде префрлена на на вториот лист познат како повик на сајтот за лесна навигација и повик за обука. Ние го користиме и јасна Flowchart одлука за да се потенцира критични точки и познати цели за време на структурирани разговор. Признавајќи кога тие бараат добро прашање се користи методично и е од суштинско значење во промовирањето на дополнителни разговор. Тишина можат да бидат инструментални, кога се користи политично на телефонот. Намерно бремена паузите се вклучени во нашата смола и означени по повикот на сајтот како предност за поттикнување на clientâ учество.

А задолжително квиз на крајот од секоја програма за обука потребно е да бидете сигурни дека агенти знаат како да се справи со нашиот систем и да има разбирање за уверени вашиот материјал предава тој ден. На информации за кампањата плус напредни реторика се најмалку два писмени и усмени испити што мора да се донесе од страна на сите членови на тимот. Како што е во близина на проектот за обука, неколку тест повици ќе бидат упатени до тебе за конечно одобрување на сценариото и нашиот тим membersâ способноста за правилно да се зборува за вашата компанија.

Костарика's Call центарот е во функција сите обуки во еден низок притисок на животната средина. Во почетокот е многу важно да се изгради удобност ниво со нашите процеси, пред се на сопствените. Во текот на оваа фаза, тие треба да се удобно ракување проблеми многу брзо пред да се одобри да се направи еден повик за вашата компанија. Толку побрзо агенти се на телефонот да се јавам и ќе ги подобри нивните кривата на учење, да стане поефикасно и побрзо ќе се намали нивната патна-up време.

Нашите Costa Rican телефонски центар ги покрива сите аспекти на фондација за обука. Има страста на воз и мувла сурова талент, додека изградбата на teamâ s самодовербата и довербата. Дури и ако се вработи агенти кои биле телемаркетинг за некое време, ние сè уште треба да учат нашите методи сопственост на вашата кампања. Важно е да се анализира точната обуки ви треба, пред да почнат. Костарика's Call Центар ќе ви снабдување со детален прашалник за да се пополнува пред подготовките за твоите часови. Во зависност од обемот и сложеноста на вашата кампања, обука и должина пати ќе се разликува за владеење.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap