Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

ГОЛЕМ бокс INC.

Биг боксерска направи својата првобитна заплисне за маркетинг и реклама сцена, со производство на првата TATTOO бокс НАЗАД Реклама договор во САД. На 29 септември, 2001, Bernard Hopkins гордо го носеше на URL-то GOLDENPALACE.COM на грбот за неверојатни три круга наспроти undefeated легенда, Феликс Тито "Тринидад. За жал, во борбата траела 12. Иако на крајот, Хопкинс преовладуваат на Undisputed средна првак , бокс тетоважи и URL-то биле некои од најголемите победници што ноќта.

Во почетокот, Биг Боксот е спорт маркетинг компанија која ги застапуваше интересите на поддршка од над 50 боксери во целиот свет. Никогаш не една да седат на своите ловорики, Биг боксерска стана иновативна, агресивен, спортски и забавни маркетинг на компанијата, што претставува спонзори интересите на сите видови. На компанијата порасна за услуга на своите клиенти во различни традиционални и не-традиционалните медиуми во спортот на бокс, и стана еден од најголемите, од кои повеќето реномирани-рекламирање купувачи во спортот.

Секоја маркетинг можност да ги презентираме нашите клиенти биле тестирани рака и приспособени за да ги задоволи нивните буџет, репутација, и што е најважно, нивното враќање на инвестициите. Ние сме горди на нашата способност да се прилагоди на потребите на нашите клиенти, како и на пазарот. Нашиот посветен, несебични вработените е клуч за нашиот огромен успех. Погледнете кои сме ние, и ние веруваме дека ќе сакаат да работат со нас да ја покажете вашата компанија ГОЛЕМ резултати.

Одредени компании покажат со надежите на непосредна резултати. Овие компании се разликуваат од проектот прозорци за оние пронајдени во Fortune 500. Без оглед на компанијата или услуга на пазарот се, ние имаме способност да креира и извршува оригинални маркетинг планови во текот на спорт. Нашето минато достигнувања се докажани и добро документирани во публикации како Wall Street Journal Ѕ и спорт, како и телевизиските програми, како што се ESPNs Надвор од линии. Во некои случаи, клиентите таму од проектот-до средината на големината на компанијата, речиси преку ноќ!.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap