Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Криејтив сценарио пи

Развој на сценарио е уметност. Многу скрипти се создадени во Костарика's Call Центар за подготовка на нашите агенти да се читаат со уверувањето, направи презентација на продажбата звук искрен разговор и се движат напред кон близок. Да, некои луѓе се родени со шармантна личност и природно комуникациски вештини. Дури и холивудските филмови прослави telemarketers glib дека звукот на телефонот и затворете на првиот повик. Нашите телемаркетинг агентите се толку сигурни во алатки за комуникација биле оглед на тоа што тие насмевка кога бирате.

Нашата стратешка реторика ќе се намали процентот на груб висат-ups, а водењето на разговор и интересна интерактивна за клиент. Сите скрипти напишани се да звучи како корисници се всушност нетрпение на повикот. Телефонски центар усвои adage дека странци се пријатели, кои се уште не се исполнети. Единствени стратегии се специјално креирани за да го добиете вниманието на клиентот и да се воспостави интерес во првите 20 секунди од разговорот. Ние сме свесни дека еден процент ќе закачам, без оглед на она што се вели, и со тоа во предвид, ние ќе спроведува одбрана со сослушување тактичен стратешки поставена паузите да ги зборувајќи потенцијални клиенти.

Откако ќе започнете, нашиот искусен тим за развој на сценарио, ќе треба да побара од вас многу детални прашања, кои ќе обезбедат ни со информации ни треба да се совршен вашиот телемаркетинг план. Сите сценарија ќе бидат напишани на различни видови на дијалози и достапни за кога се јавува неодобрување. Вашата скрипта ќе биде структуирана да поставите telemarketer напред на клиентот, па можеме да се справат со нивните претстојните прашања или проблеми напор и да се движат напред. Пред еден повик е направен, ние ќе го достави првиот предлог за вашето внимание за преглед и коментари. Доколку е потребно, ние ќе ги направиме сите потребни ревизии и ви обезбеди конечниот скрипта за одобрување. Опциите за вашата скрипта може да варираат во зависност од потребата и контакт. На пример, ние сме во состојба да произведат скрипти за првпат повик или две повик блиски сценариото кога потенцијалните купувачи ве повикува назад.

Нашето искуство покажува дека процентот на мали компании кои започне својата кампања место телефон многу малку внимание во самата скрипта телемаркетинг. Обидот е за почит, но по долго дена по телефон, а не остварување на посакуваните резултати, повеќето се кажува да се знае дека не е за продажба на телефонски повик. Список на производи и услуги со љубезен вовед може да работи од време на време, но мнозинството на луѓето се вцепенен од telemarketers пред тие да можат да ги добијат преку презентација. Откако ја зајакне вашата скрипта, вашиот дијалог ќе се движат до следната фаза на комуникација. Како придобивка на додадена вредност, Ви телемаркетинг скрипта е овозможен бесплатно со секое Костарика's Call Центар телемаркетинг кампања.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap