Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

shkrim krijues script

Script zhvillimi është një art. Shumë e madhe Scripts janë krijuar në Kosta Rika's Call Center për të përgatitur për të lexuar agjentëve tanë me bindje, të bëjnë prezantimin e shitjeve me zë të sinqertë dhe të shkojë përpara drejt një bisedë të ngushtë. Po, disa njerëz janë të lindur me një personalitet simpatik natyrore dhe aftësitë e komunikimit. Edhe Hollywood movies lavdëronte telemarketers që të tingëllojë glib në telefon dhe të mbyllet në thirrjen e parë.Our telemarketing agjentë janë kaq besim në mjetet e komunikimit u janë dhënë se ata buzëqeshje kur thirrni ata.

Jonë strategjik retorikë do të ulet përqindja e të vrazhdë-ups ul receptorin e telefonit duke i mbajtur biseda interaktive dhe interesante për klientin. Scripts Të gjitha janë të shkruara për të tingëllojë si e konsumatorëve në fakt u mirëpresim të thirrjes. Thirrje qendra jonë ka miratuar adage se strangers janë miq të cilët nuk kanë përmbushur ende. Unique strategjive posaçërisht janë krijuar për të marrë e klientit të vëmendjes dhe të krijojë një interes të parë brenda 20 sekonda e biseda. Ne jemi të vetëdijshëm se një përqindje do var pavarësisht nga ajo që është thënë dhe, me se në mend, ne do të zbatojë një pyetje me takt me mbrojtjen strategjike pauses të vendosura për të mbajtur klientët potencial folur. Pasi të kemi filluar, zhvillimin tonë me përvojë script ekipi do të duhet të ju pyesin pyetje shumë të detajuar, e cila do të na japin informacion me ne kemi nevojë për të përsosur telemarketing planin tuaj. Të gjithë skenarët do të jetë e shkruar në lloje të ndryshme të qasshme për dialogë dhe kur shfaqet një kundërshtim. Script juaj do të jetë e strukturuar për të vendosur përpara telemarketer të klientit kështu që ne mund adresën e tyre të ardhshme pyetjet apo shqetësimet effortlessly dhe lëvizur përpara. Përpara se një telefonatë të vetme është bërë, ne do të dërgojnë në projekt për të parë vëmendjen tuaj për shqyrtim dhe komente. Nëse është e nevojshme, ne do të bëjë të gjitha versionet e nevojshme dhe t'ju ofrojë një script përfundimtar për miratimin tuaj. Opsione për të shkrimit tuaj mund të ndryshojnë varësisht nga nevoja dhe kontaktoni. Për shembull, jemi në gjendje për të prodhuar Scripts parë për një kohë të thërrasë një ose dy të afërt telefononi script kur një potencial të konsumatorëve thirrjet ju mbështesin.

Përvoja jonë ka treguar se një përqindje të vogël të kompanive që të nisë fushatën e tyre të telefonit vend shumë pak në konsideratë telemarketing script veten. Përpjekje është i respektuar, por pasi gjatë ditëve në telefon dhe nuk arritjen e rezultateve të dëshiruara, ta kuptojnë më thënë se nuk është shitur për një thirrjeje telefonike Një listë e plotë e produkteve dhe shërbimeve me një parathënie e sjellshme nganjëherë mund të punojnë, por shumica e njerëzve janë të mpirë nga telemarketers para se të mund të merrni nëpërmjet një prezantim. Pasi ne zgjerimin e shkrimit tuaj, dialogu juaj do të shkojë në fazën tjetër të komunikimit. Si të përfitojnë vlerën e shtuar, telemarketing shkrimit tuaj është përfshirë falas me çdo Kosta Rika e Call Center telemarketing fushatës.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      kujdesit të konsumatorëve   |   telesales   |   brez çojnë   |   vendosjen e emërimit
      anketat   |   virtual execcutive asistent   |   script writing   |   telemarketing trajnimit
      seminare   |   drejtpërdrejta mail   |   ngritjen e fondeve   |   rekrutimin
      Webdesign   |   software   |   telekomunikacionit   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap