Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Кампањи со директна п

За да направите голема првиот впечаток, нашиот повик центри веб маркетинг одделот да изберете шаблон за создавање професионална, високо-квалитетни промотивен материјал содржи логото на вашата компанија и пораки. Нека се создадат паметен дизајн кој заслужува втор поглед и не се сметаат како "junk mail", на прв поглед. Често оваа активност треба скапо професионалци, Костарика's Call Центар ќе понуди пониска цена решение да се напише, дизајн и спроведување на вашиот директна пошта кампања.

Намерата на директната пошта на кампањата е да се генерираат одговор што може да се мери и постапува правилно додека јасно дефинирање на целите на целниот пазар. Најдобар одговор метод се повикува во нашиот центар за повици, со специфична бесплатниот телефонски број, за да обезбеди основни, добро квалификуван клиент сервис и одржување на комплетна евиденција на резултатот на повици.

Нашите телемаркетинг излезни повици може да се користи за да се независни продажба или се применува како трае постапка за вашата пошта кампања. Откако потенцијален клиент добил и гледаше во вашата пошта, тие не можат да имаат намера да постапува, па еден телефонски повик се зголемува квалитетот на нивното ниво на интерес.

Ние сме во состојба да направи за вас назначувања во посета на клиент за личен помош или дистрибуира квалификувани води кон продажбата на сила во реално време.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap