Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Олово генерација

Костарика's Call Центар увери дека ќе се информира, пред се продаваат и се квалификува секој потенцијален клиент, да го зголеми водството на стекнување на своите листи во двете Español и шпански јазик. Одиме во секој повик верувајќи во продажба, и ако не се стави крај на повик во текот на презентацијата, тие можат да бидат заинтересирани и треба малку и поубедливо. Секое име трошоци за време и пари и не смее да биде избрзана исклучите телефонот или погубени. Списоците згаснаа не на првиот повик, како тие се чуваат работел совесно и актуелна до сите потенцијални води се во продажбата ротација Од обично луѓе на продажбата на највисоко платена не-извршен директор на вработените во една организација, тој има смисла да им се обезбеди преквалифицирани води, така што нивното производство се од највисок пласман, а не со ладна повик.

Идентификување и квалификациите перспектива може да биде скапа и комплексна задача. Тоа станува уште па ако немаат механизми да го фати дека информациите за продажба. Секогаш ќе има сет на добро исти кандидати за купување на вашиот производ или услуга во рамките на поголем сет на лошо одговараше кандидати кои мора да се филтрира. Логичниот прашање односно, да ти лично имаш време и енергија да се постигне Нов води и повторно вметнете со сите можности, вклучувајќи и минатото и сегашната клиенти? Твојата решение оставиш студијата повици до нас, па ние може да ги обезбеди квалификувано топли води, се дефинираат интересот мерач на перспективата и да се определи за продажба потенцијал за вас. Како би очекуваат, листа значајните информации ќе верификуваа двојно проверувано квалитет време секоја телефон да одземете Шансите достигнувајќи правилното лице по телефон и оние кои сакаат да бизнис вас. Нашите агенти обучени внимателно повторите информации од клиент па двете страни ќе избегнете поскапиот пропусти. Во Костарика's Call Центар, сакаме да се гарантира дека клиентот е искрено се слушаше нашиот предлог и дека нивните когнитивни способноста на расудување е тестиран и потврден. Секој контакт да направам на телефон не се смета за олово, само оние кои покажуваат вистинска интерес за производ или услуга ќе се нуди ќе се испорачуваат.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap