Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Движи напред

Моментов особено се договорат за вашиот тип на outsourcing потреби и очекувањата од вашите клиенти, процесот е ставена во движење. Временска рамка мора да се утврди од двете страни за твојот нов кадар за да се постигне своите цели пред да ви започне денот. Оваа ќе се одржи откако нашите врвни извршни директори се консултира со тимот на менаџери и обука на персоналот за вашата кампања. Сите мислења ќе се разговара со вас за да помогне во носењето на конечно одобрување.

Вработување и обука на вашиот стручен тим телемаркетинг ќе се одржи веднаш. Зависност на скалата и сложеноста на вашата кампања, обука и должина пати ќе се разликува за владеење и мора да бидат земени во предвид. Тоа ќе биде, за да ги искористат и ќе работат во тимови вашиот корист за максимални резултати. Дневни промени на вашиот тим може да ви биде испратен на крајот на секој работен ден за прегледување, ако тоа го бара. Нормална температура е на тридневна основа.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap