Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Компјутерско програ

Нашите Костарика's Call Центар IT одделот карактеристики интегриран тим на техничари, креативни дизајнери, писатели, програмери и маркетинг професионалци кои знаат сè за технологија и интернет бизнис да се присутни резултати. Вие ќе добиете директен пристап на хардвер и софтвер експерти и брзо решавање пати. Ние обезбедуваме околу-часовен мрежа одржување и оперативен софтвер поддршка за вашиот бизнис "аутсорсинг ИТ средства со цел 30 минути време за реакција.

Мрежа консултантски услуги, се само еден дел од нашата мрежа Услуги портфолио. Ние не само што ги дефинираат стратегија и на високо ниво дизајн, ние исто така обезбеди логички и физички дизајн, имплементација услуги и тековни управување со мрежата. Имаме долгогодишно искуство со мрежна технологија и Cisco конфигурации. Со нашата комплетна пакети, можете да добиете хостинг која вклучува регистрација на домен, e-mail адреси, веб статистика, онлајн бази на податоци, чат, форуми и скрипти. Ние ќе ви помогне да ги испита вашата е-бизнис и мрежната инфраструктура.

Карактеризира разновидност денешните ИТ средини. Сервер, мрежа на системот за складирање и имплементации спектар од основни фајл сервери за критични податоци, центри. Вашите потреби за техничка поддршка се разликуваат со својата средина. Потпираат на Костарика's Call Центар за брзо, техничка помош потребна за да се обезбеди стабилноста и сигурноста на своите системи.

Костарика's Call Центар за поддршка на системот:

Мрежи Администрација.

ИТ мрежата на специјалист.

Cisco Routing and Switching.

Cisco Security.

Подесување на сервери за различни намени.

Windows суспендирање.

Бази на податоци Microsoft SQL.

MySQL бази на податоци.

Персоналните софтвер за вашиот бизнис.

Visual Basic, PHP, ASP,. Идентификацијата.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap