Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Recruiting

Костарика's Call Центар може да обезбеди регрутирање на одделот за вашата кампања, која може да управуваат со дојдовни повици, филтер за апликантите преку интервјуа и креативни веб дизајн за вашата реклама. Ние можеме да ви помогне во развивање на двојазично најмување базен за брзо растечки пазар во Латинска Америка. Целата своја кампања ќе вработи стотици родот на Продолжува кои бараат итна телефон или електронска пошта, пред друга компанија има можност да се вработат на висококвалитетни перспектива. А лошо планирана регрутирање на кампања може да биде злоупотребата на вашиот companys време, ресурси, и психолошки енергија. Нека нашиот телефонски центар зголемување на веројатноста за вработување на добра од страна на барателот да биде во контакт со нив во прв план.

Нашиот тим сценарија можат да се подготви детален прашалник за вас. Во Костарика's Call Центар, ќе се фокусира на дополнителни прашања кои се однесуваат на интерперсонална комуникација сценарија и конфликт менаџмент ситуации за да ги пронајдат најдобрите кандидат за работа. Нашата предност е развиена претходна квалификувани кандидати пред базенот на вашата компанија ја пополнува позиција. Ние може да се развие односите со потенцијалните кандидати долго пред да бараат од нив. Ваша задача е да се направи конечниот избор на елита. Костарика's Call Центар може да нарачува услуги ви регрутирање; интервјуирање и најмување практики со што ви нудиме високо квалификувани кандидати, како резултат.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap