Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Ричард Слепа - Главен

Ричард Слепа е главен извршен директор за Костарика's Call Center, a division of Cheyenne консултанти, компанија инкорпорирана во Костарика.

На почетокот на оваа деценија, господинот Бленк се пресели во Костарика за обука на над 500 вработени за една од поголемите центри за примање повици во Централна Америка.

Преку искористување на своите мотивациони јавно говорење стил поддржан од тактичен и соодветни реторика, тој е подготвен и успешно раководи со една од најдобрите telemarketers во земјата во изминатите девет години.

Дополнително тој освоила угледот подигнувате училиште телемаркетинг и често баран за приватни обуки и консултација.

Во очекување на CAFTA, тој стана стратешки партнер на Pacific Rim комора за трговија, Беверли Хилс, Калифорнија и Selway Глобал комуникации, Темпи, Аризона да се прошири Коста Ricas меѓународни телекомуникациите и бизнис жалба.

Дин Слепа има Диплома од Порака и шпански од Универзитетот во Аризона и сертификат на познавање на јазикот од Универзитетот во Севиља, Шпанија.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap