Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Richard Blank - Kryeshefi Ekzekutiv

Richard Blank është kryeshefi ekzekutiv për Kosta Ricas Call Center, një ndarje të Cheyenne Consultants, një kompani e përfshirë në Kosta Rika.

. Në fillim të dekadës, z. Blank u zhvendos në Kosta Rika për të trajnuar mbi 500 të punësuar për një nga qendrat më të mëdha telefononi në Amerikën Qendrore.

Duke shfrytëzuar tij motivues publike stil i mbështetur nga të folurit me takt dhe të përshtatshme retorikë, ai ka përgatitur dhe menaxhuar me sukses disa nga të mirën telemarketers në vend për të kaluarën e nëntë vjet.

. Përveç kësaj, ai ka fituar reputacionin e jetesës së një shkollë për telemarketing dhe shpesh është kërkuar pas privat për seanca trajnuese dhe këshillim.

Në pritje të CAFTA, ai u bë një partner strategjik të Pacific qarkoj Dhoma e Tregtise, Beverly Hills, California dhe Selway Global Communications, Tempe, Arizona për të zgjeruar Kosta Ricas ndërkombëtare të telekomunikacionit dhe të biznesit apel. Spain. Z. Blank bachelors mban një diplomë në Komunikimi dhe spanjisht në Universitetin e Arizonës dhe një çertifikatë të gjuhës aftësi nga Universiteti i Sevilja, Spanjë.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      kujdesit të konsumatorëve   |   telesales   |   brez çojnë   |   vendosjen e emërimit
      anketat   |   virtual execcutive asistent   |   script writing   |   telemarketing trajnimit
      seminare   |   drejtpërdrejta mail   |   ngritjen e fondeve   |   rekrutimin
      Webdesign   |   software   |   telekomunikacionit   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap