Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Напредно Телемаркет

Внимателно стокмено сценариото, заедно со мотивациски обука, ќе се подготви и ментално вашите тимови на личноста да се направи максимален број на продажби секој завршен ден. Една дополнителна може да доведе сите од разликата за да ги companys крајна линија и раст.

Само најмногу посветени, итар и издржливост управувано поединци ќе бидат избрани за оваа најважна позиција. Костарика's Call Центар ќе забавува добила само оние со вештината успешно да се справува со отфрлање грациозно, додека во исто време размислување надвор од кутијата да направи продажба.

А telemarketer кои јури низ сценариото за страв од отфрлање никогаш не можат подеднакво и на мечот до еден од нашите центри за примање повици добро обучени менаџери.Ние ќе ја претставува вас и вашата компанија во најдобро светло кога продажба на вашиот производ или услуга. Костарика's Call Center само ќе вработи докажано closers со неограничен потенцијал, период.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap