Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Kosta Rika Pse?

Kosta Rika është e re "në" vendin e "pranë-shoring." Me një popullsi prej rreth 4 milion njerëz, Kosta Rika krenohet rajon më të vjetër të demokracisë, stabiliteti politik, infrastruktura dhe një 95% normë letrare. Një marrëveshje e tregtisë së lirë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kompani të tilla si IBM, Microsoft, Procter & Gamble, Hewlett Packard, Intel dhe duke bërë investime të konsiderueshme në Costa Rican autsorsing Call Centers. Ajo renditet pas powerhouses India dhe Kina, si një nga më konkurrues në det të hapur autsorsing destinacionet ofruar lartë paguan, tepër i njohur pas punë.

Global presionet konkurruese janë detyruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës korporatat për të ulur kostot e tyre. Sot, është e nevojshme për të bërë në det të hapur autsorsing vetëm të mbetet konkurruese. Pas analizave të kujdesshëm, shumë kompani kanë tani zgjeruar operacionet e tyre në Kosta Rika. Ajo është tërheqës për sa i përket kostos dhe gjerësia e aftësive.

Biznes kushtet janë të qëndrueshme dhe të sigurtë, jo si vende të tjera me nivele të ulëta të kushteve të punës dhe të paqëndrueshëm qeverive. Our Costa Rican Call Center ofron cilësi më të lartë dygjuhëshe thirrje qendra mbështetje për paga që janë 40% -80% më e ulët se Shtetet e Bashkuara. Ka mjaft attuned anglisht folës të nevojave të tregut të Amerikës së Veriut.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      kujdesit të konsumatorëve   |   telesales   |   brez çojnë   |   vendosjen e emërimit
      anketat   |   virtual execcutive asistent   |   script writing   |   telemarketing trajnimit
      seminare   |   drejtpërdrejta mail   |   ngritjen e fondeve   |   rekrutimin
      Webdesign   |   software   |   telekomunikacionit   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap